CENNÍK

Sieť M.S.Profi je rádiová siet v pásme 2,4Ghz a 5,8Ghz. Pozostáva z vysielačov signálu, ku ktorým sa pripájajú zákazníci v jednotlivých obciach. Zákaznícka prípojka vyzerá tak, že na konzolu (úchyt na anténu), ktorú už máte alebo sa nanovo namontuje upevní anténa s integrovanou elektronikou. Od nej sa natiahne FTP dátový kábel (priemer 6 mm) k Vášmu PC alebo notebooku. Ako rozšírenie je možné pridať aj dalšie bezdrôtové zariadenie, ktoré Vám umožní pohybovat sa s notebookom po dome/byte bez kábla. K prípojke môžte dostať aj mail adresu na našom mail serveri vo formáte nieco@msprofi.sk.

Zákazníci sa nás občas pýtaju prečo nereagujeme na konkurenciu formou "Zriadenie za euro". Predovšetkým vždy platilo a bude platiť, že nič čo je za euro nieje v skutočnosti za euro. My máme jednoduchý cenník, v ktorom neskrývame žiadne dodatočné poplatky. Nikdy sa Vám nestane, že dostanete vyšsiu mesačnú fakturáciu ako sa dohodlo pri podpise zmluvy.

Spôsob objednania a postup:

Čo je v cene mesačného paušálu ?

V cene dostávate pripojenie do internetu s maximálnou rýchlostou downloadu (príjem dát) 7 Mbps a uploadu (posielanie dát) 1 Mbps. Kôli zabezpečeniu kvality linky pre všetkých zákazníkov musíme robiť určitú reguláciu zákazníkov. Má ju každý poskytovateľ internetu. Hovorí sa jej FUP (Fair User Policy). V našom prípade ju robíme tak, že sa Vám meria objem dát ktoré stiahnete v daný deň (od polnoci). Pokial za daný deň vyčerpete viac ako 2 GB dát, rýchlosť do netu sa Vám znižuje na 1,5 Mbps. Toto potrvá znova do polnoci. Potom sa počítadlo dát vynuluje a Vám sa nastaví pôvodná rýchlosť 7 Mbps. Idete od znova.

Bežný užívateľ podľa naších štatistík za deň takýto objem dát nevyčerpá. Je to ochrana koľi luďom, ktorí používajú pripojenie veľmi intenzívne. Sťahovanie DVD filmov, hudobných albumov a pod. Nieje veľmi fér aby ľudia, ktorí používaju net tak intenzívne platili iba toľko čo ostatní. Preto poskytovatelia internetu zavádzajú rôzne formy FUP.